POLITYKA VISUS VR Sp. z o.o.

W ZAKRESIE ZARZĄDZANIA, ODDZIAŁYWANIA ŚRODOWISKOWEGO ORAZ SPOŁECZNEGO

WG KONCEPCJI ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

 

 1. Firma posiada strategię/misję, która zawiera zobowiązanie do odpowiedzialności społecznej i środowiskowej. Visus VR komunikuje na zewnątrz swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój.
 2. Zarząd uznał zrównoważony rozwój za priorytet i w strategiczny sposób przydzielił zasoby na program zrównoważonego rozwoju.
 3. Zrównoważone zarządzanie personelem jest realizowane w przedsiębiorstwie poprzez zarządzanie różnorodnością, równouprawnienie płci oraz systematyczne działania na rzecz zdrowia.
 4. Na tym samym stanowisku kobiety zarabiają tyle samo co mężczyźni. W przedsiębiorstwie funkcjonuje system zarządzania stresem. Pracodawca umożliwia pracownikom pracę zdalną np. w związku z opieką nad członkiem rodziny.
 5. Visus VR stwarza przyjazne miejsce pracy (zaplecze socjalne, strefa kreatywna, strefa odpoczynku).
 6. Oferowane są dofinansowane posiłki dla pracowników. Pracownicy mają dostęp do bezpłatnej wody pitnej.
 7. Pracodawca zapewnia regularną i wysokiej jakości edukację i szkolenia dotyczące wszystkich aspektów codziennej pracy. W przedsiębiorstwie funkcjonuje kultura doskonalenia kompetencji pracowników. Zatrudnieni w Visus VR oferowane mają bezpłatne szkolenia i kursy oraz pracownicy mogą korzystać z tej oferty w ramach godzin pracy. W naszej firmie pracownicy zatrudnieni na umowę o prace otrzymali możliwość brania udziału w kursach i szkoleniach. Pracownik ma możliwość rozwoju kompetencji związanych z jego stanowiskiem pracy dodatkowo istnieje możliwość brania udziału w akcje promocyjne, pro-zdrowotne związanie z specyfiką przedsiębiorstwa.
 8. W przedsiębiorstwie funkcjonuje idea CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu) – Visus VR działa na rzecz lokalnej społeczności i podejmuje przedsięwzięcia na rzecz otoczenia, w którym funkcjonuje przedsiębiorstwo. Realizuje działania polegające na wspieraniu lokalnych instytucji i osób, współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami i fundacjami na rzecz promocji zdrowia.
 9. Kampanie Visus VR mają na celu niesienie edukacji i szkoleń oraz zwiększenie świadomości społecznej na określony temat (np. edukacja zdrowotna i promocja zdrowia). Temat  realizowanych akcji związany jest z działalnością przedsiębiorstwa. Visus VR inwestuje w rozwój pracowników poprzez programy podnoszące kwalifikacje pracowników (kursy, szkolenia), programy i spotkania integracyjne.
 10. Pracownicy firmy są angażowani w akcje społeczne.
 11. Visus VR dąży do optymalizacji zużycia papieru oraz zmniejszania ilości druku. O ile to możliwe – następuje proces obiegu wyłącznie dokumentami elektronicznymi. Firma drukuje wyłącznie na efektywnych energetycznie drukarkach z opcją oszczędzania energii i tonerów.
 12. W trosce o środowisko, druki wykonywane są w technologii czarno-białego druku laserowego, tonerami o zwiększonej wydajności. Druk kolorowy – uznawany za dużo bardziej negatywnie wpływający na środowisko jest minimalizowany lub zupełnie pomijany.
 13. Firma dba o prawidłowe segregowanie odpadów przez pracowników. Firma przekazuje odpady wyspecjalizowanym firmom zajmujących się właściwym zagospodarowaniem odpadów. Firma poddaje recyklingowi odpady, w tym poprodukcyjne, spożywcze, higieniczne.
 14. Firma posiada elektroniczny obieg dokumentów.
 15. Firma optymalizuje ilość wykorzystywanych opakowań poprzez powtórnie wykorzystanie opakowań otrzymanych od dostawców.
 16. Firma wdraża u pracowników nawyki oszczędności stosownych materiałów i surowców.
 17. Produkty firmy mogą być ponownie wykorzystane, poddane recyklingowi, kompostowane.
 18. Firma używa materiałów pochodzących z recyklingu.
 19. Firma komunikuje swoje zaangażowanie w działania zrównoważonego rozwoju.
 20. Firma inwestuje w badania i rozwój, aby lepiej wykorzystać potencjał zrównoważonych innowacji.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem