Nauka pierwszej pomocy, ratownictwa i edukacji zdrowotnej - bez wychodzenia z domu lub w Twojej firmie. Immersyjne narzędzie szkoleniowe z wykorzystaniem połączonych 3 form wirtualnej rzeczywistości: interaktywnej i immersyjnej aplikacji VR, filmu sferycznego 360 stopni 3D i filmu 180 stopni 3D

Stworzyliśmy produkt: medyczny meatverse – interaktywne symulacje medyczne, które łączą 3 immersyjne technologie wirtualnej rzeczywistości: interaktywną aplikację VR, film sferyczny 360 stopni 3D oraz film 180 stopni 3D odtwarzane za pomocą lekkich i mobilnych gogli VR do użytku osobistego lub grupowego
Celem podstawowym produktu było stworzenie środowiska metaverse VR, w którym po zanurzeniu się w środowisku wirtualnej rzeczywistości udzielamy pierwszej pomocy, ratownictwa oraz uczymy jak zachować się w kryzysowych sytuacjach z świata realnego. Nawet jeśli mamy podstawy z pierwszej pomocy lub BHP to w sytuacji zagrożenia lub niebezpieczeństwa (wypadek, widok krwi dotyk obcego człowieka) zapominamy jak należy postępować zgodnie z procedurą lub wytycznymi. Nasz produkt pozwala użytkownikowi zanurzyć się stopniowo od interaktywnych filmów 360 stopni 3D lub 180 stopni 3D do stworzonych przez nasz symulacji i światów.

VISUS VR Sp. z o.o.

realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich nr POPW.01.01.02-28-0032/20

„Nauka pierwszej pomocy, ratownictwa i edukacji zdrowotnej – bez wychodzenia z domu lub w Twojej firmie. Immersyjne narzędzie szkoleniowe z wykorzystaniem połączonych 3 form wirtualnej rzeczywistości: interaktywnej i immersyjnej aplikacji VR, filmu sferycznego 360 stopni 3D i filmu 180 stopni 3D”

Cel projektu:

Stworzenie nowego narzędzia szkoleniowego, które jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku szkoleń pierwszej pomocy i edukacji zdrowotnej, jak również na sytuację pandemii i konieczność realizacji szkoleń zdalnych – przystosowanie produktu do e-learingu i self learningu. Celem dodatkowym projektu jest zmiana postawy świadków wypadków aby więcej Europejczyków mogło przeżyć i czuć się bezpiecznie. Wykorzystanie technologii wirtualnej rzeczywistości sprawi, że pierwsza pomoc, ratownictwo i edukacja zdrowotna staną się
bardziej atrakcyjne i efektywne. Nauka będzie o wiele bardziej przyswajalna dla szkolących się, a także pozwoli na oswojenie się im z warunkami panującymi w czasie nagłych zdarzeń zagrożenia zdrowia i życia.
Produkt będzie wykorzystywany jako przedmiot licencji dla innych firm i osób prywatnych jak również podczas szkoleń
prowadzonych przez naszą spółkę. Produkt już na etapie MVP kształtuje się atrakcyjnie dla odbiorców.

Dofinansowanie projektu z UE: 854.402,34zł

Wartość projektu: 1.149.350,00zł

Efektem projektu będzie stworzenie interaktywnej i immersyjnej aplikacji VR, filmu sferycznego 360 stopni 3D i filmu 180 stopni 3D, która jest odtwarzana za pomocą gogli VR.

www.mapadotacji.gov.pl


Warmińsko-Mazurski Start-up Inkubator

 

Realizowany jest w ramach umowy o dofinansowanie nr RPWM.01.03.01-28-0001/18-00 w ramach osi priorytetowej 1- „Inteligentna Gospodarka Warmii i Mazur” działanie 1.3 – „Przedsiębiorczość (Wsparcie przedsiębiorczości)” poddziałanie 1.3.1 – „Inkubowanie przedsiębiorstw” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


Start-up HEROES

Platforma startowa dla nowych pomysłów współfinansowego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Polska Wschodnia 2014-2020, oś priorytetowa 1: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, działanie 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, poddziałanie 1.1.1.

 

 


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem