Mistrzostwa Polski Ratowników Wodnych

#wydarzenia

19 Maj 2023 rok
Lipno / Skępe

Mistrzostwa Polski Ratowników Wodnych to najlepszy sprawdzian dla drużyn biorących udział w dokładnie opracowanych scenariuszach.

Weryfikowana jest wiedzą, ale i również działanie w terenie, które często okazuje się być stresujące i bardzo wymagające. To już nie jest sprawdzian na kartce w czystej sali. To #realna #pomoc w #realnych warunkach!

Pełen adrenaliny weekend jest nie tylko testem. Jest to pełna wrażeń przygoda!
Pozdrawiamy wszystkich świetnych ludzi, których poznaliśmy w stacji „matrix” 😎🤞

Wywiad w Galerii Warmińskiej

#wydarzenia

13 Maj 2023 rok
Olsztyn

Zdrowie pod kotrolą

#wydarzenia

13 Maj 2023 rok
Olsztyn

Jednym ze stanowisk „Zdrowie Pod Kontrolą” w Galerii Warmińskiej w Olsztynie było nasze szkolenie z pierwszej pomocy!

Miło widzieć, że dzieciaki się tak zaangażowały. Scenariusz Bajkowy, jak i cały quest room był dokładnie testowany przez cały dzień.

Dzieciaki dobrze się bawiły, a my myślimy, że to pierwszy krok do zdobywania wiedzy na temat udzielenia pierwszej pomocy najbliższym ❤

Wyróżnieni przez My Company Polska

#wydarzenia

Visus VR ponownie doceniony, tym razem przez My Company Polska – znaleźliśmy się w gronie najlepszych polskich startup’ów zajmujących się tematami medycznymi. Dziękujemy

Artykuł znajdziecie tutaj: artykuł

Med meets tech

#wydarzenia

8 grudzień 2022 rok
Warszawa

Bardzo się cieszymy, że nasze stanowisko cieszyło się tak wielkim zainteresowaniem!

Nawiązaliśmy na targach MEDmeetsTECH #14 wiele wartościowych kontaktów. Nasz innowacyjny projekt spodobał się i osobom prywatym, jak i przedsiębiorcom. Wiek również tutaj nie odgrywał roli.

Jednak nie jesteśmy zaskoczeni dużym zaciekawieniem, ponieważ jesteśmy jedyną firmą w Polsce prowadzącą tak zaawansowane szkolenia, które owocują dużo lepszymi rezultatami w porównaniu do tradycyjnego szkolenia z pierwszej pomocy.

Pragniemy szerzyć kompletną wiedzę w tej tematyce, dając możliwość przeszkolenia się każdemu, kto chce nabyć i utrwalić nowe umiejętności lub po prostu tego z różnych przyczyn potrzebuje.

Udział w targach był realizowany w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich (POPW.01.01.02-28-0032/20).

MedmeetsTech

#wydarzenia

W ramach wydarzenia MEDmeetsTECH #14 mogliśmy zaprezentować naszą aplikację, która łączy 3 immersyjne technologie wirtualnej rzeczywistości: interaktywną aplikację VR, film sferyczny 360 stopni 3D oraz film 180 stopni 3D, odtwarzane za pomocą lekkich i mobilnych gogli VR do użytku osobistego.

Biomedic

#wydarzenia

26 listopad 2022 rok
Bydgoszcz

Zastosowanie nowoczesnych technologii, a także cyfryzacja niektórych usług w branży medycznej jest zjawiskiem widocznym na szeroką skalę. Ilustruje to między innymi liczba innowacyjnych narzędzi, odpowiadających na potrzeby pacjentów i lekarzy. Branża medyczna czerpie z ich potencjału, sprawiając, że sektor ochrony zdrowia staje sie doskonałym miejscem do wdrożenia ciekawych inicjatyw.

Udział w targach był realizowany w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich (POPW.01.01.02-28-0032/20).

Wypadek drogowy

#symulacje

Symulacja przedstawia historię dwóch świadków wypadku samochodowego. Z niewiadomych przyczyn przejeżdżający obok nich pojazd rozbija się. Szybko reagują i postanawiają podjechać, by móc bliżej przyjrzeć się zaistniałej sytuacji. Już z daleka widzą, że nie jest najlepiej. Od teraz życie i bezpieczeństwo poszkodowanego jest w ich rękach…
a może jednak w Twoich?

Medycyna pola walki w VR

#symulacje

W naszej ofercie znajdziecie również szkolenie dedykowane dla służb mundurowych z zakresu medycyny pola walki i pierwszej pomocy
Wcielony w żołnierza kursant nabędzie umiejętność zakładania stazy taktycznej, tamowania krwawienia, melduneku MEDEVAC oraz innych niezbędnych czynności do ratowania życia w stresujących sytuacjach

Dzielimy się wiedzą

#wydarzenia

Za nami owocne spotkanie studentów z Analiza i kreowanie trendów a firmami Pradma – projekty BIM i VR oraz CamFLY. W ramach projektowania społecznego studenci opracują nową wizję usługi/produktu firmom z Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny.
Padały wnikliwe pytania dotyczące perspektyw, celów i kierunków rozwoju firm, które pomogą w opracowaniu raportu.

Scenariusz stomatologiczny

#symulacje

Mając na uwadze różnorodność naszej aplikacji stworzyliśmy symulację dla dentystów, stomatologów, chirurgów szczękowych oraz higienistek stomatologicznych. Podczas symulacji dochodzi do wstrząsu anafilaktycznego, dzięki temu specjaliści mogą przetestować swoje umiejętności na wystandaryzowanym pacjencie.

Dlaczego warto przejść u nas szkolenie?

#inne

Stworzyliśmy unikalny system szkoleń z pierwszej pomocy i ratownictwa
z wykorzystaniem klasycznych fantomów i gogli do wirtualnej rzeczywistości, łączący aż 3 immersje – film 360-stopni, film 180-stopni oraz pełną wirtualną rzeczywistość, w którą zanurza się osoba szkolona.

Jest to jedyny na rynku produkt, który (dzięki rozwiązaniom sprzętowym
zaimplementowanym do fantoma) w trakcie szkoleń ratowniczych przesyła dane o prowadzonej resuscytacji w czasie rzeczywistym z fantoma wprost do autonomicznych gogli wirtualnej rzeczywistości i pozwala na bieżąco korygować błędy w trakcie symulacji.

Uczestnik szkolenia nie używa żadnych kontrolerów – dzięki pełnej heptyce i obsłudze wyłącznie za pomocą dłoni, doświadcza niesamowitych wrażeń i realnie uczy się ratować poszkodowanego oraz czuje zmęczenie po zakończonych ćwiczeniach.

W wyniku badania jednostki naukowej uzyskaliśmy orzeczenie
o innowacji w skali świata.

Infoshare

#wydarzenia

06 pażdziernik 2022 rok
Gdańsk

W ramach projektu POPW.01.01.02-28-0032/20 uczestniczyliśmy w międzynarodowych targach Infoshare 2022. Nawiązaliśmy kontakty branżowe oraz dzięki zaangażowaniu całego zespołu targi okazały się wielkim sukcesem.

Udział w targach był realizowany w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich (POPW.01.01.02-28-0032/20).

Nagłe zatrzymanie krążenia w szkole

#symulacje

Nadmierna pobudliwość, kołatanie serca, bezsenność, zawroty głowy, odwodnienie, palpitacja serca, a nawet zawał..

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak szkodliwe jest picie energetyków, a w szczególności, gdy spożywają je dzieci!

Dzięki zakowdnikom z UKS Trójeczka Olsztyn nagraliśmy, co zrobić w sytuacji, w której już dojdzie do skutków ubocznych

Dzięki naszym szkoleniom będziesz wiedział jak się zachować i pomóc innym. Uczniowi, rówieśnikowi, losowo napotkanej osobie, a nawet własnej rodzinie.
Bo przecież o to chodzi, o zdrowie naszych najbliższych i tych których nie znamy, wszystkim tym, którzy potrzebują naszej pomocy

Przekaż koledze, rodzicom i nauczycielom, by wiedzieli jak niebezpieczne może być picie energetyków!

Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

#wydarzenia

Prowadziliśmy szkolenia z pierwszej pomocy w ramach Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki. Uczestnicy mogli wziąść udział w symulacjach z pierwszej pomocy i ratownictwa. Przeszkoliliśmy około 30 osób. Szkolenie odbyło się za darmo.

Realizacja scenariusza bajkowego

#symulacje

Drzwi prowadzące do bajkowego świata? Być może
Świetne ujęcia, jak i piękny krajobraz towarzyszył nam podczas czwartkowych nagrywek w Arboretum w Kudypach
Tym razem skupiamy się na młodszych odbiorcach

Salmed

#wydarzenia

24 marca 2022 rok
Poznań

Zespół Visus VR Uczestniczył w Największych Targach Medycznych w Polsce Salmed 2022. Targi odbywały się w Poznaniu, gdzie mogliśmy zaprezentować naszą aplikację, jednak przede wszystkim wymienić się doświadczeniami z liderami z branży medycznej oraz Startup’ami MedTech.

Udział w targach był realizowany w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich (POPW.01.01.02-28-0032/20).

Duże dotacje - większe możliwości

#dofinansowania

Z dumą pragniemy ogłosić, że w dziewiątej rundzie konkursu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości doceniała nasz projekt i otrzymaliśmy dofinansowanie na dalszy rozwój.
Gratulujemy również innym uczestnikom wygranej
Chcielibyśmy podziękować za pomoc w przygotowaniu do poszczególnych etapów przygotowawczych naszego projektu. Patrycji Kaczmarczyk z Enterprise Europe Network za pomoc w przygotowaniu wniosku i wiarę w projekt. Karolinie Piotrowskiej (Startup Academy) za wsparcie i wielkie zaangażowanie od początku istnienia spółki i przeprowadzanie wzorcowej inkubacji oraz Michałowi Miśtalowi za profesjonalną pomoc i rozwiązanie problemów. Jackowi Lipskiemu (Consulting Jacek Lipski) za przygotowanie do obrony projektu o panelu ekspertów oraz prezentację inwestorską. Dziękujemy też całemu zespołowi OPNT (Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny) oraz wszystkim zaangażowanym osobom w naszą działalność!

Aplikacja przeciwpożarowa

#symulacje

Nagraliśmy pierwszy na świecie pożar w wirtualnej rzeczywistości w specjalistycznej komorze spalania przy współpracy z Strażą Pożarną. W tej aplikacji będziesz mógł sprawdzić się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia, „poczujesz pożar” i spróbujesz uratować siebie i współpracowników. Otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach Warmińsko-Mazurskiego Startup Inkubator. Oczywiście przy współpracy z Olsztyńskim Parkiem Naukowo Technologicznym i Epic VR.

Pierwsza aplikacja - Visus VR Medical Traning

#symulacje

Zrealizowaliśmy pierwszą aplikację dzięki pierwszej dotacji – Medical Traning w ramach Platform Startowych STARTUP HEROES. Dzięki wsparciu naszego partnera Epic VR oraz Olsztyńskiego Parku Naukowo Technologicznego w Olsztynie rozpoczęliśmy nowy etap szkoleń z zakresu pierwszej pomoc ratownictwa.

Enterprise Europe Network

#inne

Niezmiernie się cieszymy ze współpracy z Enterprise Europe Network i postępów jakie wspólnie dokonaliśmy dzięki kolejnemu dofinansowaniu

EEN jest największą na świecie siecią wspierania przedsiębiorczości, utworzoną z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2008 r.
Sieć oferuje małym i średnim przedsiębiorstwom kompleksowe usługi, które mają im pomóc w pełni rozwinąć ich potencjał i zdolności innowacyjne. Enterprise Europe Network jest także pośrednikiem umożliwiającym instytucjom Unii Europejskiej pełniejszą orientację w potrzebach małych i średnich przedsiębiorstw.

Mistrzostwa Polski Ratowników Wodnych

#wydarzenia

19 Maj 2023 rok
Lipno / Skępe

Mistrzostwa Polski Ratowników Wodnych to najlepszy sprawdzian dla drużyn biorących udział w dokładnie opracowanych scenariuszach.

Weryfikowana jest wiedzą, ale i również działanie w terenie, które często okazuje się być stresujące i bardzo wymagające. To już nie jest sprawdzian na kartce w czystej sali. To #realna #pomoc w #realnych warunkach!

Pełen adrenaliny weekend jest nie tylko testem. Jest to pełna wrażeń przygoda!
Pozdrawiamy wszystkich świetnych ludzi, których poznaliśmy w stacji „matrix” 😎🤞

Wywiad w Galerii Warmińskiej

#wydarzenia

13 Maj 2023 rok
Olsztyn

Zdrowie pod kotrolą

#wydarzenia

13 Maj 2023 rok
Olsztyn

Jednym ze stanowisk „Zdrowie Pod Kontrolą” w Galerii Warmińskiej w Olsztynie było nasze szkolenie z pierwszej pomocy!

Miło widzieć, że dzieciaki się tak zaangażowały. Scenariusz Bajkowy, jak i cały quest room był dokładnie testowany przez cały dzień.

Dzieciaki dobrze się bawiły, a my myślimy, że to pierwszy krok do zdobywania wiedzy na temat udzielenia pierwszej pomocy najbliższym ❤

Wyróżnieni przez My Company Polska

#wydarzenia

Visus VR ponownie doceniony, tym razem przez My Company Polska – znaleźliśmy się w gronie najlepszych polskich startup’ów zajmujących się tematami medycznymi. Dziękujemy

Artykuł znajdziecie tutaj: artykuł

Med meets tech

#wydarzenia

8 grudzień 2022 rok
Warszawa

Bardzo się cieszymy, że nasze stanowisko cieszyło się tak wielkim zainteresowaniem!

Nawiązaliśmy na targach MEDmeetsTECH #14 wiele wartościowych kontaktów. Nasz innowacyjny projekt spodobał się i osobom prywatym, jak i przedsiębiorcom. Wiek również tutaj nie odgrywał roli.

Jednak nie jesteśmy zaskoczeni dużym zaciekawieniem, ponieważ jesteśmy jedyną firmą w Polsce prowadzącą tak zaawansowane szkolenia, które owocują dużo lepszymi rezultatami w porównaniu do tradycyjnego szkolenia z pierwszej pomocy.

Pragniemy szerzyć kompletną wiedzę w tej tematyce, dając możliwość przeszkolenia się każdemu, kto chce nabyć i utrwalić nowe umiejętności lub po prostu tego z różnych przyczyn potrzebuje.

Udział w targach był realizowany w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich (POPW.01.01.02-28-0032/20).

MedmeetsTech

#wydarzenia

W ramach wydarzenia MEDmeetsTECH #14 mogliśmy zaprezentować naszą aplikację, która łączy 3 immersyjne technologie wirtualnej rzeczywistości: interaktywną aplikację VR, film sferyczny 360 stopni 3D oraz film 180 stopni 3D, odtwarzane za pomocą lekkich i mobilnych gogli VR do użytku osobistego.

Biomedic

#wydarzenia

26 listopad 2022 rok
Bydgoszcz

Zastosowanie nowoczesnych technologii, a także cyfryzacja niektórych usług w branży medycznej jest zjawiskiem widocznym na szeroką skalę. Ilustruje to między innymi liczba innowacyjnych narzędzi, odpowiadających na potrzeby pacjentów i lekarzy. Branża medyczna czerpie z ich potencjału, sprawiając, że sektor ochrony zdrowia staje sie doskonałym miejscem do wdrożenia ciekawych inicjatyw.

Udział w targach był realizowany w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich (POPW.01.01.02-28-0032/20).

Wypadek drogowy

#symulacje

Symulacja przedstawia historię dwóch świadków wypadku samochodowego. Z niewiadomych przyczyn przejeżdżający obok nich pojazd rozbija się. Szybko reagują i postanawiają podjechać, by móc bliżej przyjrzeć się zaistniałej sytuacji. Już z daleka widzą, że nie jest najlepiej. Od teraz życie i bezpieczeństwo poszkodowanego jest w ich rękach…
a może jednak w Twoich?

Medycyna pola walki w VR

#symulacje

W naszej ofercie znajdziecie również szkolenie dedykowane dla służb mundurowych z zakresu medycyny pola walki i pierwszej pomocy
Wcielony w żołnierza kursant nabędzie umiejętność zakładania stazy taktycznej, tamowania krwawienia, melduneku MEDEVAC oraz innych niezbędnych czynności do ratowania życia w stresujących sytuacjach

Dzielimy się wiedzą

#wydarzenia

Za nami owocne spotkanie studentów z Analiza i kreowanie trendów a firmami Pradma – projekty BIM i VR oraz CamFLY. W ramach projektowania społecznego studenci opracują nową wizję usługi/produktu firmom z Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny.
Padały wnikliwe pytania dotyczące perspektyw, celów i kierunków rozwoju firm, które pomogą w opracowaniu raportu.

Scenariusz stomatologiczny

#symulacje

Mając na uwadze różnorodność naszej aplikacji stworzyliśmy symulację dla dentystów, stomatologów, chirurgów szczękowych oraz higienistek stomatologicznych. Podczas symulacji dochodzi do wstrząsu anafilaktycznego, dzięki temu specjaliści mogą przetestować swoje umiejętności na wystandaryzowanym pacjencie.

Dlaczego warto przejść u nas szkolenie?

#inne

Stworzyliśmy unikalny system szkoleń z pierwszej pomocy i ratownictwa
z wykorzystaniem klasycznych fantomów i gogli do wirtualnej rzeczywistości, łączący aż 3 immersje – film 360-stopni, film 180-stopni oraz pełną wirtualną rzeczywistość, w którą zanurza się osoba szkolona.

Jest to jedyny na rynku produkt, który (dzięki rozwiązaniom sprzętowym
zaimplementowanym do fantoma) w trakcie szkoleń ratowniczych przesyła dane o prowadzonej resuscytacji w czasie rzeczywistym z fantoma wprost do autonomicznych gogli wirtualnej rzeczywistości i pozwala na bieżąco korygować błędy w trakcie symulacji.

Uczestnik szkolenia nie używa żadnych kontrolerów – dzięki pełnej heptyce i obsłudze wyłącznie za pomocą dłoni, doświadcza niesamowitych wrażeń i realnie uczy się ratować poszkodowanego oraz czuje zmęczenie po zakończonych ćwiczeniach.

W wyniku badania jednostki naukowej uzyskaliśmy orzeczenie
o innowacji w skali świata.

Infoshare

#wydarzenia

06 pażdziernik 2022 rok
Gdańsk

W ramach projektu POPW.01.01.02-28-0032/20 uczestniczyliśmy w międzynarodowych targach Infoshare 2022. Nawiązaliśmy kontakty branżowe oraz dzięki zaangażowaniu całego zespołu targi okazały się wielkim sukcesem.

Udział w targach był realizowany w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich (POPW.01.01.02-28-0032/20).

Nagłe zatrzymanie krążenia w szkole

#symulacje

Nadmierna pobudliwość, kołatanie serca, bezsenność, zawroty głowy, odwodnienie, palpitacja serca, a nawet zawał..

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak szkodliwe jest picie energetyków, a w szczególności, gdy spożywają je dzieci!

Dzięki zakowdnikom z UKS Trójeczka Olsztyn nagraliśmy, co zrobić w sytuacji, w której już dojdzie do skutków ubocznych

Dzięki naszym szkoleniom będziesz wiedział jak się zachować i pomóc innym. Uczniowi, rówieśnikowi, losowo napotkanej osobie, a nawet własnej rodzinie.
Bo przecież o to chodzi, o zdrowie naszych najbliższych i tych których nie znamy, wszystkim tym, którzy potrzebują naszej pomocy

Przekaż koledze, rodzicom i nauczycielom, by wiedzieli jak niebezpieczne może być picie energetyków!

Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

#wydarzenia

Prowadziliśmy szkolenia z pierwszej pomocy w ramach Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki. Uczestnicy mogli wziąść udział w symulacjach z pierwszej pomocy i ratownictwa. Przeszkoliliśmy około 30 osób. Szkolenie odbyło się za darmo.

Realizacja scenariusza bajkowego

#symulacje

Drzwi prowadzące do bajkowego świata? Być może
Świetne ujęcia, jak i piękny krajobraz towarzyszył nam podczas czwartkowych nagrywek w Arboretum w Kudypach
Tym razem skupiamy się na młodszych odbiorcach

Salmed

#wydarzenia

24 marca 2022 rok
Poznań

Zespół Visus VR Uczestniczył w Największych Targach Medycznych w Polsce Salmed 2022. Targi odbywały się w Poznaniu, gdzie mogliśmy zaprezentować naszą aplikację, jednak przede wszystkim wymienić się doświadczeniami z liderami z branży medycznej oraz Startup’ami MedTech.

Udział w targach był realizowany w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich (POPW.01.01.02-28-0032/20).

Duże dotacje - większe możliwości

#dofinansowania

Z dumą pragniemy ogłosić, że w dziewiątej rundzie konkursu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości doceniała nasz projekt i otrzymaliśmy dofinansowanie na dalszy rozwój.
Gratulujemy również innym uczestnikom wygranej
Chcielibyśmy podziękować za pomoc w przygotowaniu do poszczególnych etapów przygotowawczych naszego projektu. Patrycji Kaczmarczyk z Enterprise Europe Network za pomoc w przygotowaniu wniosku i wiarę w projekt. Karolinie Piotrowskiej (Startup Academy) za wsparcie i wielkie zaangażowanie od początku istnienia spółki i przeprowadzanie wzorcowej inkubacji oraz Michałowi Miśtalowi za profesjonalną pomoc i rozwiązanie problemów. Jackowi Lipskiemu (Consulting Jacek Lipski) za przygotowanie do obrony projektu o panelu ekspertów oraz prezentację inwestorską. Dziękujemy też całemu zespołowi OPNT (Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny) oraz wszystkim zaangażowanym osobom w naszą działalność!

Aplikacja przeciwpożarowa

#symulacje

Nagraliśmy pierwszy na świecie pożar w wirtualnej rzeczywistości w specjalistycznej komorze spalania przy współpracy z Strażą Pożarną. W tej aplikacji będziesz mógł sprawdzić się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia, „poczujesz pożar” i spróbujesz uratować siebie i współpracowników. Otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach Warmińsko-Mazurskiego Startup Inkubator. Oczywiście przy współpracy z Olsztyńskim Parkiem Naukowo Technologicznym i Epic VR.

Pierwsza aplikacja - Visus VR Medical Traning

#symulacje

Zrealizowaliśmy pierwszą aplikację dzięki pierwszej dotacji – Medical Traning w ramach Platform Startowych STARTUP HEROES. Dzięki wsparciu naszego partnera Epic VR oraz Olsztyńskiego Parku Naukowo Technologicznego w Olsztynie rozpoczęliśmy nowy etap szkoleń z zakresu pierwszej pomoc ratownictwa.

Enterprise Europe Network

#inne

Niezmiernie się cieszymy ze współpracy z Enterprise Europe Network i postępów jakie wspólnie dokonaliśmy dzięki kolejnemu dofinansowaniu

EEN jest największą na świecie siecią wspierania przedsiębiorczości, utworzoną z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2008 r.
Sieć oferuje małym i średnim przedsiębiorstwom kompleksowe usługi, które mają im pomóc w pełni rozwinąć ich potencjał i zdolności innowacyjne. Enterprise Europe Network jest także pośrednikiem umożliwiającym instytucjom Unii Europejskiej pełniejszą orientację w potrzebach małych i średnich przedsiębiorstw.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem